ford transit bakım servisi

Yazan: 01 Ocak 2011  
Kategori: ford servisi ankara

Ford transit  bakım servis hizmeti veren Halil Oto da  tüm ford transit araçlarınıza yedek parça ve işçilikte 1 yıl garanti.

Ford‘un efsanevi ticari aracı olan ve bugüne kadar Türk ekonomisine de 10 milyor Dolar gibi hatırı sayılır ihracat geliri kazandıran Transit’in Dünya’da 6 milyonuncusu, Türkiye’de ise 1 milyon 177 binincisi, ana üretim merkezi olan Gölcük İlçesi’nde kurulu Ford Otosan Kocaeli Fabrikası’nda törenle hattan indirildi. 6 milyonuncu Transit, Türkiye’nin yanı sıra diğer üretim merkezleri İngiltere, Çin ve Vietnam‘da da eş zamanlı gerçekleşen törenlerle kutlanırken törende konuşan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç ekonomimizin belkemiği otomotiv sektöründe Koç Topluluğu şirketlerinin çok önemli bir paya sahip olduğunu, Kocaeli‘de üretilen transitlerin toplam 5 kıtada 60’tan fazla ülkeye ihraç edildiğini, bugüne kadar 700 bine yakın Transitin de ihraç edildiğini hatırlatarak, “Bugün Türkiye’nin 1 milyon 177 bininci, dünyanın 6 milyonuncu Transit’ini hattan indiriyoruz. Ortalama 3.5 milyar dolara yaklaşan ihracatıyla 8. kez Türkiye’de toplam otomotiv pazarının lideri olan Ford Otosan, başarı öyküsüne yeni bir sayfa daha ekliyor.” dedi.

Ford Otosan Kocaeli Fabrikası’ndaki törene Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Ford Avrupa Başkanı John Fleming ve Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay’ın yanı sıra, Kocael Valisi Gökhan Sözer ve il protokolünü, Koç Holding yöneticileri de katıldı. Alman filo müşterisi için üretilen kısa şasi, beyaz kombi modeli olan 6 milyonuncu Transit, ana üretim fabrikası Kocaeli‘nde alkışlar arasında hattan indirildi. Transit’in Kocaeli Fabrikası’ndaki üretimi, Transit’in 45. yılı olması nedeniyle diğer üretim fabrikaları olan İngiltere Southampton, Çin Nanchang ve Vietnam Hai Duong’da da törenlerle kutlandı.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç törende yaptığı konuşmada Transit’in Ford Motor Company-Koç ilişkisinde en uzun işbirliğini temsil ettiğini, Ford-Koç ilişkisinin 82 yılda güçlenerek geliştiğini ve bugüne kadar pek çok başarıya tanıklık ettiğini söyledi. Koç, Türkiye’deki Transiti 1965 yılında İngiltere‘de hattan inmesinden hemen 2 yıl sonra, 1967 yılında Türkiye’nin ilk otomobili olan Anadol’un ardından İstanbul‘daki fabrikada ürettiklerini hatırlattı.

Ford OTOSAN’IN AMİRAL GEMİSİ

Mustafa Koç, bu törenle Türkiye’nin 1 milyon 177 bininci, dünyanın ise 6 milyonuncu Transit’ini hattan indirdiklerini ve Transit’in Türkiye’deki 43 yıllık üretim serüveninde, ticaretin her alanında tüm ihtiyaçlara cevap vererek, Türk ticaretinin gelişiminde büyük rol oynadığını söyledi. Mustafa Koç, “Transit, Türkiye’de üretildiği bu 43 yıl içerisinde Ford Otosan’ın tartışmasız amiral gemisi oldu. Ford Otosan, Transit ile dünyaya açılarak küresel bir Oyuncu oldu ve bugünkü başarılı noktaya ulaştı” diyerek şöyle devam etti:

“Türkiye’de ürettiğimiz Transit’lerin 700 bine yakınını ihraç ettik. Ülkemize 10 milyar doların üzerinde ihracat geliri kazandırdık. Transitlerimiz Kocaeli fabrikamızdan Avrupa’dan Avustralya‘ya kadar 60’tan fazla ülkeye, toplam 5 kıtaya ihraç ediliyor. Bu yıl 50. yaşını kutlayan Ford Otosan, Türk otomotiv sektörüne ve Türkiye ekonomisine sağladığı katkı ile sektöründe öncü role sahip oldu”

6 jenerasyondur üretimde olan Transit’le Türkiye ekonomisine katkı sağladıklarını dile getiren Mustafa Koç, Türkiye ekonomisinin belkemiği olan otomotiv sektörü içinde Koç Topluluğu şirketlerinin çok önemli bir paya sahip olduğuna da dikkat çekti. “Şirketlerimiz geçtiğimiz yıl Türkiye’nin toplam otomotiv üretiminin yüzde 50’sini, ihracatının yüzde 48’ini gerçekleştirdiler. İç piyasa satışlarının yüzde 31’ini gerçekleştirerek sektörün tartışmasız lideri oldular” diyen Koç, şöyle devam etti:

“Koç Topluluğu olarak 81 yıldan beri otomotiv sektörüne hizmet ediyoruz.. Bu konuda müthiş bir bilgi birikimine ve deneyime sahip olduğumuz gibi dünyanın her yerinde çalışabilecek, kalifiye, yetişmiş yöneticilerimiz, iş gücümüz mevcut. Otomotiv sektörüne olan inancımız ve uzun soluklu ve başarılı ortaklıklarımızla gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımız bu tablonun oluşmasında çok önemli bir etkendir. Biz de, küresel rekabet gücümüzü artırmak adına, daha fazla katma değer yaratacak şekilde yatırımlarımıza devam edeceğiz.”

AVRUPA BAŞKANI FLEMİNG

Ford Avrupa Yönetim Kurulu Başkanı John Fleming ise 45 yıl içerisinde 6 milyonuncusu üretilen Transit’in, Ford Avrupa ürün portföyündeki en uzun ömürlü model olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Transit, Avrupa’daki karlı çalışmalarımızın temel direklerinden biri oldu. Otomotiv sektörü tarihindeki en başarılı ticari araçlardan biri olan Transit’in adının dünya genelinde birçok pazarda Van’larla eş anlamlı hale gelmiş olması bizi gururlandırıyor. Transit’in bu ikonik durumunu geleceğe de taşıyacağından eminiz.”

Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay ise törende yaptığı konuşmada, Türkiye’de 43 yıldır tartışmasız sınıfının lideri olan ve 6 jenerasyondur üretilen Transit’in; yerli üretimin gurur kaynağı olduğunu vurguladı.Transit’in bu başarısında, ana üretim tesisi Kocaeli fabrikasının payının büyük olduğunu da belirten Otay, k 2002’den bu yana Ford‘un iç kalite denetimlerinde en yüksek puanları alarak Ford‘un dünyadaki en iyi üretim tesislerinden biri olarak seçilen Kocaeli fabrikasında son teknoloji ve en yüksek işçilik kalitesiyle üretim yapıldığını söyledi.

Konuşmaların ardından Dünya’da 6 milyonuncu, Türkiye’de ise 1 milyon 177 bininci üretim olan Ford Transit alkışlar arasında banttan indirildi.

TRANSİTİN 45 YILLIK YOLCULUĞU

– Ağustos 2010’da 45. yıldönümünü kutlayarak hikayesine bir başka önemli kilometre taşı daha ekleyecek olan Ford Transit, Türkiye’de 1967 yılından bu yana yani 43 yıldır üretiliyor. Küresel bir başarı öyküsü olan Türkiye’de üretilen Transit’ler ise 5 kıtada 60 ülkeye ihraç ediliyor.

– Küresel kriz dönemine rağmen 2009 yılında, 19 Avrupa pazarında bir ve iki ton segmentindeki en başarılı araç olan Transit, %12,8’lik genel pazar payıyla bir önceki yıla göre 0,2 puan artışla, son altı yıldaki “En İyi Avrupa Pazar Payıöna sahip oldu. Türkiye’de %36’lık pazar payıyla 6 rakibinin toplamından fazla satan Transit’in, Ford Otosan’daki 43 yıllık toplam üretimi ise 1.177.000 adet.

– Transit, 26 Temmuz 1998’de temeli atılırken “sazlık ve bataklıkö olarak görülen Kocaeli Fabrikası’nın bulunduğu arazide üretilerek dünyanın dört bir yanına gönderiliyor. Dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in temel atma töreninde söylediği “Böyle bir fabrika için gerekirse Çankaya’nın bahçesini veririmö sözlerinin ardından bugüne kadar geçen 12 yılda, Ford Otosan Kocaeli Fabrikası defalarca kalite ödülü alarak, Ford‘un dünyadaki en iyi üretim merkezlerinden biri seçilerek; Ford Otosan’ı, Kocaeli‘ni ve Türkiye’yi gururlandırdı.

– Okul aracı, polis ve askeri araç, ambulans, zırhlı araç, özel dağıtım aracı, insan ya da yük taşıma aracı olarak kullanılan Transit; güçlü ve güvenilir oluşu, her türlü hava ve yol koşuluna uyumu ve her ihtiyaca cevap verebilen karakteriyle, geniş kitleler tarafından tercih ediliyor.

Yorumlar

Yazı yoruma kapalı.